Riia Börsihoones asub Läti väliskunsti kogu paremik ja toimub kogu aeg ka põnevaid näitusi.

KUNSTIMUUSEUM RIIA BÖRS

2010. aastal avatud Läti Riikliku Kunstimuuseumi väliskunsti muuseumi uut filiaali  – Riia Börsihoonet ootasid pikisilmi nii lätlased ise kui ka Läti külastavad turistid – olid ju nii senine väärikas väliskunstikollektsioon, endise Kuramaa provintsimuuseumi (hilisema Jelgava kunstimuuseumi) ja Läti Ülikoolis nö hoiul olnud kunstiteosed, kaunid portselani- ja hõbedakogud ning haruldane Egiptuse muumia juba aastakümneid oodanud väärikat ja kaasaegsemat ekspositsioonipinda. Kuid loomulikult oodati pikisilmi ka Riia vanalinnas Toomplatsi ääres asuva väärika Börsihoone uuele elule ärkamist. 1855. aastal Veneetsia palazzo-stiilis valminud Riia Börsihoone avarad ruumid, kaunis ja huvitav arhitektuur ning asukoht otse vanalinnas Toomplatsil, annab juba ise muuseumile tugevad trumbid kätte ning kultuuri- ja kunstiväärtuste vahetus sobib varem kulla ja väärtpaberitega kaubelnud hoonesse suurepäraselt nii sisuliselt kui vormiliselt. Kuigi muuseum kannab ametlikult Läti Riikliku Kunstimuuseumi väliskunsti muuseumi nime, ei tähenda see, et siin ei eksponeeritaks Läti või kaasaegset kunsti. Suurejoonelise sissesõiduteega ja õdusa sisehooviga esindusliku hoone viiest korrusest hõlmavad kolm näituse-ja ekspositsioonisaalid. Esimesel korrusel asuvad: suur näitusesaal (seal näitavad börsikellad endiselt maailma finantspealinnade aega), kus mai lõpuni on avatud Fabergé väärisesemete näitus (vt. teksti lõpus), samuti art nouveau salong ja Bosse hall (saanud nime hoone arhitekti Harald von Bosse järgi). Samal korrusel on ka börsikohvik ja rikkaliku valikuga muuseumi suveniiripood. Teise korruse on hõivanud nn Väike kool, mis . Kolmandal korrusel asuvad Idamaine galerii (mais avatud seal näitus   ), Muumia tuba (ehtne Egiptuse muumia, kelle eluajaks pakutakse ajavahemikku 30 eKr kuni 100 pKr. kingiti Toom-muuseumile 1902. aastal), kingituste ruum (Riiale ja Lätile tehtud riiklikud kingitused), lugemis- ja konverentsisaal. Hoone neljanda korruse on vallutanud maalid (maaligaleriis, mis koosneb Veneetsia ja Makarti (Austria maalikunstniku Hans Makarti järgi) saalist, on eksponeeritud püsiekspositsioonina Lääne-Euroopa: Hollandi, Flaami, Itaalia, Prantsuse ja Saksa maalikunst 16.-19. sajandini.

Samal korrusel asuvad ka Kunstikollektsionääride saal, Toomkiriku suunas avanevate suurte valgusküllaste akendega ja uhke amfilaadiga ruumid, kus nüüd asub Lääne galerii, mis olid kunagi börsi esindusruumid. Restaureerimise käigus taastati originaalide või nendest säilinud fotode järgi kunagised ajaloolised tapeedid, kullatud peeglid ja küünlajalad ja mööbel loob ruumides imelise atmosfääri ning viivad külastajad tagasi 19. sajandi Riiasse. Galerii keskmes on püsiekspositsioonina väljas Lääne-Euroopa portselan ja klaas 18.-20.sajandini, olles valdavalt pärit Taani Kuninglikust Portselanitehasest, kuulsatest Saksa portselanivabrikutest, Inglismaalt ja Austriast. Halli seinu kaunistavad romantismiajastu maalikunstnike tööd ning üks kena väikese kõrvalruum on nüüd Hõbedakabinet, kus saab imetleda 17.-20. sajandi Balti, Vene, Saksa ja Inglise hõbeseppade töid. Keldrikorrusel asub garderoob ja restoran (kuhu pääseb ka otse Toomplatsilt, ilma muuseumit külastamata). Kogu maja on ligipääsetav ka ratastooliga külastajatele.

KÕIK ELAMUSREISIDE KODULEHEL AVALDTUD MATERJALID ON AUTORIKAITSE OBJEKTID NING NEID ON KEELATUD KOPEERIDA VÕI MUUL MOEL  KASUTADA ILMA ELAMUSREISIDE LOATA.