Reisikorraldusfirma Elamusreisid OÜ sündis 2015. aasta 14. aprillil põhjusel, mis on inimkonda rännuteele õhutanud aastasadu: uudishimu, teadmisjanu ja hulljulgus. Ning kuigi seda polegi nii vähe, ei piisa sellest ometi. Reisikorraldajal peab olema eelkõige endal tahe näha ja kogeda, suutlikkus vaimustuda ning soov seda teistega jagada. Samuti oskus ja tahe võtta elu, inimesi, olusid ja kultuure nagu nad on – aktsepteerida, respekteerida ja sellest kõigest lakkamatult õppida.

Meie giidid pole giidid selle sõna endises ja harjusmupärases tähenduses: meil kõigil on küll varasem giidi- ja reisijuhi töökogemus, kuid eelkõige oleme reisil teie kaasteelised, sõbrad, kes kutsuvad teid kaasa paikadesse, mis meid ennast on oma ilu ja eripäraga lummanud, inimeste juurde, kellest oleme vaimustuses ja jagame teiega lahkelt kogemusi, mida peame jagamisväärseiks. Tihti viime teid oma kaugete sõprade juurde, avades teile uksi nii otseses kui kaudses mõttes mikromaailmadesse, mis muidu jäänuks teile tõnäoliselt suletuks.

Selline reismisviis eeldab giididelt-reisijuhtidelt ühest küljest aina avaramat teemade ja valdkondade tundmist, teisalt võimaldab nišiturism kaasata just antud sihtkohta, teemat või valdkonda süvitsi tundvate professionaalide kaasamist. Seepärast kasvabki kogu maailmas jõudsalt vabakutseliste, kuid mitmekülgse hariduse, elu- ja töökogemusega vabakutseliste giidide populaarsus, kelle teadmiste ja kogemuste pagas võimaldab pakkuda palju uut ja huvitavat, mida nišiturismi eelistavad reisijad ootavadki. Meie kodulehe reisikirjade rubriigist saate lugeda meie oma giidide huvitavaid reisikirju, mis pole suures turismiäris samuti tavapärane. Veelgi enam – meiegi giididega võite kokku puutuda mõnes sootuks teiseski elu- ja töövaldkonnas: riigi- või mõne eriaalaliidu juhtival ametikohal, loengusaalis, teles, raadios või kirjutavas meedias. Kuid neid kõiki iseloomustab pikaajaline ja sügavam kokkupuude mõne maa, rahva, kultuuri ja keelega – mitmed meie reisijuhid elavadki riikides, kuhu meie reisid viivad.

Reisikorraldus on kogu maailmas muutumas järjest individuaalsemaks rätsepatööks ja just rätsepatööle me panustamegi, sest usume, et selliseid reisijaid saab olema järjest rohkem. Pole probleem broneerida lennupilet või hotell, palju raskem on leida hea reisiseltskond või üles paigad ja sündmused, millest reisiraamatutes pole ridagi.

Elamusreisid on nišiturismi sektoris tegutsev reisikorraldusfirma, mis korraldab ainult oma reisiprogrammidel põhinevaid reise. Need on alati fokusseeritud kindlale teemale või kitsamale teemaderingile, erilisele sündmusele või sihtkohale.  Me ei tegele reiside “masstootmisega” – meie reisid sünnivad siis, ja ainult siis, kui meil on tekkinud mõni suurepärane reisiidee, mis võiks vaimustada ka teisi. Head ideed ei sünni aga kalendriplaani alusel, vaid ehedate elamuste toel või siis kui kusagil maailmas toimub sündmus   festival, näitus, konstert –  mida lihtsalt peab nägema. Vaat, siis asume teele! Ühtlasi tähendab see ka seda, et meie kodu- ja FB lehel tasub kogu aeg silma peal hoida, sest sinna tekib pidevalt nii uusi reisipakkumisi  kui põnevaid uudiseid.

Lihtsaim viis meie reisipakkumiste, uudiste ja üritustega kursis olemiseks on liitumine Elamusreiside uudiskirjaga või jälgida meid FB-s. Esimesena Eestis ühendab Elamusreisid oma kodulehel reisimise ja elustiili, kultuurisündmuste kajastamise, väärt reisiraamatute tutvustamise ja reisikirjad – leiame, et see annab põhjuse veeta huvitavalt vaba ka siis, kui te parajagu meiega reisil ei ole. Oleme teinud kodulehe kasutamise ja meiga suhtlemise nii lihtsaks kui vähegi võimalik: koduleht avaneb nutitelefonis, broneeringuid saab teha otse kodulehel, ka oma mõtteid ja ideid saate seal kõige paremini meiega jagada.

Meie reisiseltskonnad on mõnusalt väikesed – eelistame reisida kui sõpruskond, meie giidid ongi eelkõige teie head sõbrad ja lahedad reisikaaslased. Kauged maad ja kultuurid on põnevad, hea seltskond palju väärt – mõlemal põhjusel tasub ikka ja jälle uus teekond ette võtta.

Kohtume reisil!