ARVO PÄRDI TEOSE “AGNUS DEI” MAAILMA ESIETTEKANNE ST.BAVO KATEDRAALIS GENTIS

See on unikaane võimalus olla tunnistajaks Euroopa tänavuse kultuuriaasta ühele tähtsündmusele: tänavu taasavatakse kaua restaureerimisel olnud Genti altar oma täies ilus ning oma kohale paigutatakse selle  keskne osa “Püha talle ohverdamine”. Vendade Eykide loodud meistriteost peeti keskajal Euroopa kauneimaks ja unikaalsemaks ning selle müstiline ainestik on võlunud kunstihuvilisi pikki sajandeid. Septembrist oktoobrini toimuva Flandria Festivali üheks tipphetkeks on Arvo Pärdi teose “Püha tall” esmaettekanne St. Bavo katedraalis, kus kuulus altar asub.  GentI linn tellis teose Arvo Pärdilt just antud tähtsündmuse jaoks ning festivali korraldajate sõnul on maestro  kinnitanud oma osalust teose maailma esmaettekandel osaleda.

Teose kannab ette Collegium Vocale Gent. Gentis resideeruv kollektiiv tähistab järgmisel aastal omna 50ndat tegevusaastat ning on tuntud ja hinnatud kogu maailmas.

GENTI ALTAR

2020. aasta 1. veebruaril avatakse pärast pikki aastaid kestnud restaureerimist taas imepärane Genti altar. Sel päeval jõuab St. Bavo katedraali altari keskmes olevale kohale tagasi 16. sajandil Flaami päritolu maali-kunstnikest vendade Van Eykide meistriteos „Püha talle ohverdamine“.   Kunstiajaloolased omistavad unikaalse teose Van Eyki vendadest nooremale – Jan van Eykile, kes i pärast vanema venna Huberti surma altari lõpetas. Genti altari taasavamisele oodatakse juba esimese kolme kuuga veerand miljonit uudistajat. Aasta 2020. on Belgias kuulutatud Van Eyki aastaks ning kõik olulisemad kultuurisündmused Flandrias, sh 2020 aasta lille- ja aianduskultuuri näitus Gent Floralies, on pühendatud Van Eykile.

FLANDRIA

Flandria on üks kolmest Belgia kuningriigi haldusüksusest (Valloonia ja Brüsseli kõrval), asudes riigi põhjaosas. Seal elavad peamiselt hollandi (flaami) keele kõnelejad, seevastu Valloonias on enim levinud prantsuse keel ja Brüsselis kui Euroopa Liidu mitteametlikus pealinnas, on suhtluskeeleks enamasti inglise keel. Ida-Flandria provintsi pealinn on Gent, Belgia kuningriigi pealinn de jure aga Brüssel. Ajalooline Flandria piirkond, mis oli oluliselt suurem kui tänane Belgia territoorium (30 528 km2) on tänapäeval jaotatud Prantsusmaa, Hollandi ja Belgia vahel. Flandria oli asustatud juba eelajaloolisel ajal, mil siin asusid olulised keldi asundused. Rahvuse nimi  – belglased, pärinebki sellest ajast, ja nii nimetati kõiki Gallia põhjaosas elanud keldi ja germaani hõime. 12. sajandil kujunes Flandria Euroopa kaubanduskeskuseks ning sajand hiljem said Gent, Brüssel ja Ieper olulisteks käsitöökeskusteks, kus valmistati kuulsaid pitse ja suurepärast kalevit. Kui ristisõdade järel läksid territooriumid ümberjagamisele, tõusis Konstantinoopolisse rajatud Ladina keisririigi troonile Flandria Baudoin. 13. sajandil oli Gent 65 000 elanikuga Pariisi järel Euroopa suurim linn, alles siis järgnesid London ja Köln.  1309. aastal avatud Brügge börs oli üks esimesi maailmas (kui mitte kõige esimene). Nii et väikesel Belgial on, külla ja veel millega uhkustada juba kaugetest aegadest peale.

GENTIS on avatud nii festivali raames kui eraldiseisvalt mitmeid näitusi, etenduskunstide sündmusi, toimuvad temaatilised linnatuurid, muuseumid on fokusseerinud oma näitused Van Eykile jne. Nii et kultuuri ja kunsti nautimiseks on võimalusi ohtralt.

AEG: 21.-23.09.2020

KOHT: Gent, St.Bavo katedraal

REISIMISE VIIS: iseseisev, ilma giid-reisijuhita

BRONEERIMINE: kuna piletite arv on piiratud, siis palume teha eelbroneeringu ainult tõsistel huvilistel

HIND: paketi hind sõltub tellitud teenuste hulgast, tasemest ja broneerimise ajast (näit. lennupiletid)

PAKUME JÄRGMISI TASULISI REISITEENUSEID (teenuseid saab valida oma soovide kohaselt):

  • kontserdipilet (piiratud koguses, kõrgem või keskmine hinnakategooria)
  • lennukipilet Tallinn-Brüssel-Tallinn
  • rongipilet Brüssel – Gent – Brüssel
  • ööbimine meie poolt valitud hotellis
  • hotellide otsimine iseseisvaks valikuks ja broneerimiseks
  • giidiga linnaekskursioon ajaloolises linnasüdames (kui koguneb piisav arv huvilisi)
  • eelostetud piletid üritustele, muuseumitesse jne.

Kõikide tasuliste teenuste puhul koostame hinnakalkulatsiooni, kui olete selle kinnitanud, teeme ettemakse arve.