KESTVUS:  6 päeva (4 päeva kohapeal)

GIID-REISJUHT: RIINA LUIK

TRANSPORT:  GoRail rong Tallinn-Moskva-Tallinn

Rong väljub Tallinnast, Balti jaamast 2.detsembril 2020 (kellaaeg täpsustub, kuna käigus võivad olla ka lisarongid). Rong saabub Moskvasse 3.detsembril.

Rong väljub Moskvast Leningradi vaksalist 6.detsembril 2020 kell 22:15. Rong saabub Tallinnasse, Balti jaama 7.detsembril 2020 kell 12:45

HOTELLI TRANSFEER:  2x transfeer hinnapaketis

KOHALIK TRANSPORT: metroo ja takso. Meie hotell asub otse südalinnas, kust on igale poole võimalik liikuda jalgsi. 1 metroopileti  hind on 55.00 RUB (0.73 €)

VIISA: Venemaale sõiduks on vajalik viisa. VIISA TAOTLEB IGA REISIJA INDIVIDUAALSELT! Viisa taotlemiseks pühade eel ja ajal, palume varuda vähemalt kuu aega, sest saatkonna tööaeg on sel ajal lühendatud.  Viisainfo leiad: https://gotravel.ee/viisad/#venemaa

Nüüd on võimalik taotleda ka mitmekordset turismiviisat pooleks aastaks (180 päeva alates esimesest sisenemisest riiki) Seega need, kel plaanis 2020. aastal Venemaale korduvalt reisida, on mõistlik taotleda just seda viisat.  Kontakt: Ljudmilla Savtšenko, viisaspetsialist. Tel: 6 310 129

KINDLUSTUS: Elamusreisidega reisivatel klientidel on kindlustuse olemasolu kohustuslik. Saame Teile pakkuda oma partneri Salva Kindlustuse AS soodsa hinnaga reisikindlustust. Venemaale reisijatel peab olema kindlustus (min. kindlustuskaitse  30,000 €), mis on soovitav vormistada paar päeva pikemaks, kui reis ise (juhuks kui ettenägematutel asjaoludel peaks tekkima reisitõrge).

TEATRIPILETID: Kohe kui avaldatakse uue hooaja mängukava, teavitame sellest reisi broneerinuid. Moskva Suurde Teatrisse saab osta korraga 2 piletit ning Elamusreisid hoiab teid kursis etenduste infoga ja aitab piletite broneerimisel. Suure Teatri külastamisel on vajalik kaasa võtta pass.   

HIND:  770.00 € (TWIN /DBL ROOM) 

GRUPI SUURUS: min. 8 / maks. 16 inimest

Palume teil enne broneerimist põhjalikult tutvuda reisiprogrammiga ning kodulehel olevate reisi- ja maksetingimustega. Elamusreisid jätab endale õiguse muuta reisiprogrammi kui see osutub vajalikuks reisis sujuvamaks korrakdamiseks ning korrigeerida põhipaketi hinda, kui seda teevad meie partnerid.  

REISI TIPPHETKED: END PIDUEHTESSE SÄTTIV SUUREJOONELINE METROPOL MOSKVA – EKSKURSIOON SÜDALINNAS: TEATRI VÄLJAK, REVOLUTSIOONI VÄLJAK, PUNANE VÄLJAK – AJALOOLINE KREML – RELVAPALAT – MUUSEUMID – TEATRI- JA KONTSERDIKÜLASTUSED – VENE SAUNA ELAMUS – GURMEENAUDINGUD.

REISI FOOKUS: AJALUGU, KULTUUR, TEATRIELAMUSED      

MOSKVA – MITMEKESINE JA RIKAS KULTUURIMETROPOL 

Võib arvata, et enamiku nõukogude ajal elanud inimeste viimane Moskva-kogemus jääb ligi 30 aasta taha. Kuid Moskva on äge, ja mühinal edasi arenenud! Meie eelis on kahtlemata veel suus olev vene keel (kui Moskvas teenindatakse tänasel päeval igal pool ka inglise keeles), olude tundmise ja nö vene eripära mõistmine. Kuna need eripärad on jäänud (pigem on see hea 🙂 on meil just seetõttu Moskvas lihtne hakkama saada ja suhelda ning kõike pakutavat näha ja nautida oluliselt kergem, kui lääne inimestel. Ajal, mil meie Moskvat külastame, hakkab linn end juba pidurüüsse sättima ning peomeeleolu ulatub igale poole. Avamisel on kaunid jõuluturud, kus pakutakse kõike head-paremat ja mängib meeleolukas muusika, avatud on saani- ja liuväljad. Hõõgvein, vorstikesed, soojad saiad-pirukad, vene suveniirid, kindad-sokid, karvamütsid…igaühele midagi kas ostmiseks või niisama imetlemiseks. Igal aastal valitakse oma stiil ja seda järgivad kõik linna jõuluturud ja lõbustuspaigad üle terve linna.

Kui jätta kõrvale Istanbul (linn, mis asub nii Euroopas kui Aasias), on Moskva Euroopa suurim linn nii rahvaarvult kui territooriumi poolest. Linnas asub 1 rahvusvaheline lennujaam ja selle vahetus lähiümbruses veel 5 lennujaama ning rahvast vookleb läbi  9 suure raudteevaksali. Moskvat esmamainimise ajaks loetakse aastat 1147, mil Kiievi suurvürst Juri Dolgoruki pärast piirkonna vallutamist Novgorodi vürstiriigilt kutsus sinna oma venna, Severski vürsti Svjatoslav Vladimirovitši kohtumisele, et tähistada nende Moskva ja Smolenski kandis korraldatud edukat sõjakäiku. 1156 alustati Moskva ja Neglinnaja jõe ühinemiskohale Borovitski kõrgendikule linnuse ehitamist, millest kujunes välja Moskva vürstide residents Moskva Kreml. Vaatamata linnuse rajamisele ei omandanud Moskva asustatud punktina siiski suurt tähendust ning oli vaid üks kindlustatud punktidest Suzdali vürstiriigis, mida juhtisid suurvürsti asehaldurid. 1238. aastal vallutasid Moskva tatarlased, kes rüüstasid linna ja põletasid lõpuks maha, vürsti Vladimir Jurjevitši viisid vangi ja hiljem tapsid. Sellest rääkides nimetab kroonika Moskva “kirikuid, kloostreid ja külasid”, mis näitab, et linn oli juba siis suur ja tähtis. Moskva vürstiriik tekkis 13. sajandil. Tavaliselt nimetatakse esimeseks Moskva vürstiks Aleksander Nevski nooremat poega Daniil Aleksandrovitši, sest just temast sai aluse dünastia, mis valitses algul Moskva vürstiriiki ja pärast kogu Venemaad. 1325. aastal tõi Kiievi ja kogu Venemaa metropoliit Pjotr oma residentsi Vladimirist Moskvasse üle. Sellest ajast peale sai Moskva tähtsaks õigeusu keskuseks. Aastal 1365 toimus Moskvas hävitav tulekahju, pärast mida otsustas Moskva suurvürst Dmitri Donskoi taastada Moskva Kremli kiviehitisena. Kreml taastati väga kiiresti, juba aastail 1367–1368, ja ühtlasi laiendati selle pindala. Siis ehitati ka kivisild üle Neglinka. Pärast seda, kui Dmitri Donskoi oli võitnud tatarlasi 1378 Voža jõe lahingus ja 1380 Kulikovo lahingus, vallutas khaan Tohtamõš 1382.aastal taas Moskva, rüüstas seda uuesti ja põletas maani maha. Kuigi Donskoi pidi Kuldhordile andamit maksma, hakkas Moskva tähtsus järjest kasvama nii ilmalikus kui vaimulikus mõttes ning siit juhiti vastupanuvõitlust mongoli-tatari ikkega. Moskva sai Vene riigi pealinnaks Ivan III ajal. Aastal 1712 viidi Venemaa pealinn Peterburi, Moskvast sai 18. märtsil 1918 Vene SFNV pealinn ja 1922. aastal Nõukogude Liidu pealinn ning täna on see Vene Föderatsiooni pealinn.   

MOSKVA SUUR TEATER

Meie reisi üheks eesmärgiks on külastada legendaarset Suurt Teatrit ning teha seda nii publikuna saalis kui ka huvilisena majas koos giidiga ringi kõndides. Suur Teater on olnud Vene kõrgkultuuri sümboliks läbi sajandite ning selle laval esinemine on suur au igale kunstnikule. 28. märtsil 1776 kirjutas Vene keisrinna Katariina II alla dokumendile, millega andis Moskva prokurörile,  prints Pjotr Urussovile loa asutada erateater ja „privileegi korraldada teatrietendusi, balle, maskiballe ja muid meelelahutusi“. Sellest kuupäevast algab Moskva Suure Teatri dateeritud ajalugu.  Esimene teatrimaja avati publikule 30.detsembril 1780 ning kandis asukoha tõttu Petrovsky tänaval nime Vana Petrovsky Teater. See oli Moskvas esimene suure saaliga ja tõeliselt esinduslik teatrimaja. Hoone põles 1805. aastal maani maha ja tekitas  vajaduse uue teatrimaja järele.  Uus teatrihoone ehk Suur Petrovsky Teater avati 20. oktoobril 1825. 1853. aastal laastas aga teatrit kolm päeva kestnud tulekahju, mis hävitas nii hoone kui selles olevad hindamatud kunstiaarded ja muusikainstrumendid. Uus hoone, nagu me tunneme seda täna, valmis Venemaa imperaatorlike teatrite peaarhitekti A. Cavose kavandi järgi ning avas publikule uksed 20.augustil 1856.  28.veebruaril 1917 andis teater viimase etenduse Keiserliku Suure Teatrina ning sama aasta märtsis nimetati teater Riiklikuks Suureks Teatriks. Selle esinduslikus saalis kuulutati 30.detsembril välja uus riik: Nõukogude Liit.  Teatrimaja viimane suur rekonstrueerimine leidis aset 2005 – 2011. Et teatri tegevus sellel ajal ei katkeks, ehitati Suure Teatri kõrvale uus teater, mis hakkas kandma Uue Lava nime ning kus toimuvad nüüd paralleelselt etendused. Suur Teater oma uuel, renoveeritud kujul taasavas oma uksed  publikule suurejooneliselt 2011. aasta 28. oktoobril.

KOLMAPÄEV, 2. DETSEMBER 

Rong väljub Tallinnast, Balti jaamast  Moskva suunas (kellaaeg täpsustub, kuna käigus on ka lisarongid). Öö rongis. Rongis on WiFi ja avatud restoranvagun.

NELJAPÄEV, 3. DETSEMBER 

Rong saabub Moskvasse Leningradi vaksalisse. Transfeer otse linnasüdames asuvasse butiikhotelli. Check-in hotelli. Seejärel alustame linnas jalgsi ekskursiooni, mille lõpetame ühise lõunaga (tellimine ja tasumine individuaalselt). Ekskursioon lõppeb ca 14:00.

1. õhtune etendus või kontsert vastvalt teatrite mängukavale ja soovile. Etenduste tavapärane algus kell 19:00

REEDE, 4. DETSEMBER 

Hommikusöök hotellis. Kell 11:00 giidiga ekskursioon (inglise keeles) Suures Teatris ja teatri muuseumis. Pärast seda soovitame (alates 14:00) külastada huvilistel Tretjakovi  galeriid või Pushkini muuseumit (piletid tuleb kindlasti ära osta online´st!)

2.õhtune etendus / kontsert vastvalt teatrite mängukavale ja soovile. Etenduste tavapärane algus kell 19:00

LAUPÄEV, 5. DETSEMBER 

Hommikusöök hotellis. Kell 9:45 koos kohaliku giidiga (vene/inglise keeles) ekskursioon Kremlis ja Relva palatis.  

3. õhtune etendus/kontsert vastvalt teatrite mängukavale ja soovile. Etenduste tavapärane algus kell 19:00

PÜHAPÄEV, 6. DETSEMBER 

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul aeg poodlemiseks. Kell 12:00 check-out (kohvrid jäävad hotelli hoiuruumi). Vaba aeg muuseumite, kunstinäituste külastamiseks, saunaelamuseks (ka saunas saab süüa!) ja õhtusöögiks enne rongile minekut.

Ärasõidu Leningradi vaksalisse täpsustame kohapeal. Jaamas on võimalus täiendada toidu- ja joogivarusid (juhuks kui ei ole soovi einestada rongi restoranvagunis). Kell 22:15 väljub rong Leningradi vaksalist.

ESMASPÄEV, 7.DETSEMBER

Rong saabub Tallinnasse, Balti jaama kell 12:45. Tere tulemast koju!

MOSKVA HINNAKLASS: madal, keskmine. 1 € = 69 RUB

PÕHIPAKETT SISALDAB:

 • hotellitransfeer
 • 3 ööd suurepärase asukohaga butiikhotellis
 • 3 hommikusööki
 • rongipiletid Tallinn – Moskva – Tallinn (4-kohalises kupees)
 • giidiga jalgsiekskursiooni südalinnas (eesti keeles)
 • kohaliku giidiga ekskursioon Suures Teatris (inglise keeles)
 • kohaliku giidiga ekskursioon Kremlis (inglise/vene keeles)
 • kohaliku giidiga ekskursioon Relvapalatis (inglise/vene keeles)
 • reisidokumentide vormistamine, broneeringud, väljaprinditud reisiprogramm, kaardid, soovitused jne.

PÕHIPAKETT EI SISALDA:

 • Reisikindlustust.
 • Hotellis tellitud tasulisi teenuseid.
 • Viisa vormistamist.
 • Teatripileteid (kuna nende ostmine välismaalastele on koguseliselt piiratud)

REISI BRONEERINUTELE JAGAME KÕIKVÕIMALIKE AKTIVITEETIDE,  RESTORANIDE, NÄITUSTE  jmt. INFOT NING HINNASOODUSUSTEGA SISSEPÄÄSE JA ALLAHINDLUSI.   

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 609628031

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!