AEG: 1.- 6.jaanuar 2021

KESTVUS:  6 PÄEVA (4 päeva kohapeal)

GIID-REISJUHT: RIINA LUIK

GRUPI SUURUS: maks. 16 inimest

PÕHIPAKETI HIND:

5 * HOTELL SÜDALINNAS, STANDARD DBL ROOM: 800 €

5* HOTELL SÜDALINNAS, STANDARD TWIN ROOM : 770 €

TRANSPORT:  GoRail rong Tallinn -Moskva-Tallinn. Rong väljub Tallinnast, Balti jaamast 01.01.2020 (kellaaeg täpsustub, kuna käigus on ka lisarongid).

Rong väljub Moskvast Leningradi vaksalist 05.01.2021 kell 22:15. Rong saabub Tallinnasse, Balti jaama 06.01.2020 kell 12:45.

TRANSFEER: 2 transfeeri

KOHALIK TRANSPORT: metroo, takso. Meie hotell asub otse südalinnas, kust on igale poole võimalik liikuda jalgsi. 1 metroopileti  hind on 55.00 RUB (0.73 €)

VIISA: Venemaale sõiduks on vajalik viisa. VIISA TAOTLEB IGA REISJA INDIVIDUAALSELT, kuna viisaankeet sisaldab kaitstud isikuandmeid. Viisa taotlemiseks pühade eel ja ajal palume varuda vähemalt kuu aega, sest saatkonna tööaeg on lühendatud. Viisainfo leiad: https://gotravel.ee/viisad/#venemaa. Kontakt: Ljudmilla Savtšenko, viisaspetsialist. Tel: 6 310 129

KINDLUSTUS: Elamusreisidega reisivatel klientidel on kindlustuse olemasolu kohustuslik. Soovitame lisaks tervisekindlustusele sõlmida reisitõrkekindlustuse. Saame Teile pakkuda oma partneri Salva Kindlustuse AS soodsa hinnaga reisikindlustust.  Venemaale reisijatel peab olema kindlustus (min. kindlustuskaitse  30,000 €), mis on soovitav vormistada paar päeva pikemaks, kui reis ise (juhuks kui ettenägematutel asjaoludel peaks tekkima reisitõrge).

TEATRI- JA KONTSERDIPILETID: Moskva teatrid ja kontserdiasutused avaldavad oma mängukavad augustis/septembris. Kuna piletite ostmisel on arvulised piirangud ja aastavahetuse etendustele grupipileteid ei müüda, siis anname kõigile reisi broneerinutele teada, millal piletimüük avatakse.

MUUSEUMITE JA NÄITUSTE KÜLASTAMINE: kõigile reisi broneerinutele  jagame üksikasjalikke soovitusi ja praktilist infot nii muuseumite, näituste kui aktiviteetide ja põnevate huviväärsuste kohta ja saame pakkuda nende külastamisel ka soodushindu.

RESTORANID: jagame kõigile reisi broneerinutele üksikasjalikke soovitusi ja kontakte. Pühade ajal on vajalik õhtusöögiks kindlasti kohad broneerida.

MOSKVA HINNAKLASS: madal, keskmine. 1 € = 69 RUB

Broneerin

Palume teil enne reisi broneerimist põhjalikult tutvuda reisiprogrammiga ning meie kodulehel olevate reisi- ja maksetingimustega. Elamusreisid jätab endale muuta programmi ja põhipaketi hinda, juhul kui see osutub vajalikuks reisi sujuvamaks korraldamiseks või kui seda teevad meie koostööpartnerid.

REISI TIPPHETKED: IMELISES PIDUEHTES MOSKVA: KÕIKJAL TOIMUVAD MEELELAHUTUSÜRITUSED – KREMLI JA RELVAPALATI KÜLASTUSED – TEATRI VÄLJAK – REVOLUTSIOONI VÄLJAK – PUNANE VÄLJAK – MANEEZHI VÄLJAK. MAAILMATASMELE MUUSEUMID – NÄITUSED – GALERIID.  KULTUURIELAMUSED, GURMEEELAMUSED, VENE SAUN!

MOSKVA – MAAILMA KULTUURIMETROPOL JA FANTASIILISED UUSAASTAPIDUSTUSED

Võib arvata, et enamiku nõukogude ajal elanud inimeste viimane Moskva-kogemus jääb ligi 30 aasta taha. Kuid Moskva on äge, ja mühinal edasi arenenud! Meie eelis on kahtlemata veel suus olev vene keel (kui Moskvas teenindatakse tänasel päeval igal pool ka inglise keeles), olude tundmise ja nö vene eripära mõistmine. Kuna need eripärad on jäänud (pigem on see hea 🙂 on meil just seetõttu Moskvas lihtne hakkama saada ja suhelda ning kõike pakutavat näha ja nautida oluliselt kergem, kui lääne inimestel.

Pühadeaegne Moskva on eriliselt kaunis ja pidulik ning selle mastaapide tajumiseks ei pea isegi kesklinnast kaugele minema: kõikjal linnas on avatud kaunid jõuluturud, kus pakutakse kõike head-paremat ja mängib meeleolukas muusika, avatud on saani- ja liuväljad. Hõõgvein, vorstikesed, soojad saiad-pirukad, vene suveniirid, kindad-sokid, karvamütsid…igaühele midagi kas ostmiseks või niisama imetlemiseks.

Igal aastal valitakse oma stiil ja seda järgivad kõik linna jõuluturud ja lõbustuspaigad üle terve linna. Samas kui linnakodanikud (Moskvas koos eeslinnadega elab ümmarguselt 12,5 mln elanikku) on ära sõitnud soojamaapuhkusele, mõnulevad kodus sohvadel (neil on vanast kalendrist tulenevalt väga pikad pühad), on see linna külastavatele turistidele tõeline paradiis – kusagil ei lookle sabasid, sest pühaderutt on möödas.

Kui jätta kõrvale Istanbul (linn, mis asub nii Euroopas kui Aasias), on Moskva Euroopa suurim linn nii rahvaarvult kui territooriumi poolest. Linnas asub 1 rahvusvaheline lennujaam ja selle vahetus lähiümbruses veel 5 lennujaama ning rahvast vookleb läbi  9 suure raudteevaksali. Moskvat esmamainimise ajaks loetakse aastat 1147, mil Kiievi suurvürst Juri Dolgoruki pärast piirkonna vallutamist Novgorodi vürstiriigilt kutsus sinna oma venna, Severski vürsti Svjatoslav Vladimirovitši kohtumisele, et tähistada nende Moskva ja Smolenski kandis korraldatud edukat sõjakäiku. 1156 alustati Moskva ja Neglinnaja jõe ühinemiskohale Borovitski kõrgendikule linnuse ehitamist, millest kujunes välja Moskva vürstide residents Moskva Kreml. Vaatamata linnuse rajamisele ei omandanud Moskva asustatud punktina siiski suurt tähendust ning oli vaid üks kindlustatud punktidest Suzdali vürstiriigis, mida juhtisid suurvürsti asehaldurid. 1238. aastal vallutasid Moskva tatarlased, kes rüüstasid linna ja põletasid lõpuks maha, vürsti Vladimir Jurjevitši viisid vangi ja hiljem tapsid. Sellest rääkides nimetab kroonika Moskva “kirikuid, kloostreid ja külasid”, mis näitab, et linn oli juba siis suur ja tähtis. Moskva vürstiriik tekkis 13. sajandil. Tavaliselt nimetatakse esimeseks Moskva vürstiks Aleksander Nevski nooremat poega Daniil Aleksandrovitši, sest just temast sai aluse dünastia, mis valitses algul Moskva vürstiriiki ja pärast kogu Venemaad. 1325. aastal tõi Kiievi ja kogu Venemaa metropoliit Pjotr oma residentsi Vladimirist Moskvasse üle. Sellest ajast peale sai Moskva tähtsaks õigeusu keskuseks. Aastal 1365 toimus Moskvas hävitav tulekahju, pärast mida otsustas Moskva suurvürst Dmitri Donskoi taastada Moskva Kremli kiviehitisena. Kreml taastati väga kiiresti, juba aastail 1367–1368, ja ühtlasi laiendati selle pindala. Siis ehitati ka kivisild üle Neglinka. Pärast seda, kui Dmitri Donskoi oli võitnud tatarlasi 1378 Voža jõe lahingus ja 1380 Kulikovo lahingus, vallutas khaan Tohtamõš 1382.aastal taas Moskva, rüüstas seda uuesti ja põletas maani maha. Kuigi Donskoi pidi Kuldhordile andamit maksma, hakkas Moskva tähtsus järjest kasvama nii ilmalikus kui vaimulikus mõttes ning siit juhiti vastupanuvõitlust mongoli-tatari ikkega. Moskva sai Vene riigi pealinnaks Ivan III ajal. Aastal 1712 viidi Venemaa pealinn Peterburi, Moskvast sai 18. märtsil 1918 Vene SFNV pealinn ja 1922. aastal Nõukogude Liidu pealinn ning täna on see Vene Föderatsiooni pealinn.

MOSKVA SUUR TEATER – MAJA, MILLEL ON LUGU

Meie reisi üheks eesmärgiks on külastada legendaarset Suurt Teatrit ning teha seda nii publikuna saalis kui ka huvilisena majas koos giidiga ringi kõndides. Suur Teater on olnud Vene kõrgkultuuri sümboliks läbi sajandite ning selle laval esinemine on suur au igale kunstnikule. 28. märtsil 1776 kirjutas Vene keisrinna Katariina II alla dokumendile, millega andis Moskva prokurörile,  prints Pjotr Urussovile loa asutada erateater ja „privileegi korraldada teatrietendusi, balle, maskiballe ja muid meelelahutusi“. Sellest kuupäevast algab Moskva Suure Teatri dateeritud ajalugu.  Esimene teatrimaja avati publikule 30.detsembril 1780 ning kandis asukoha tõttu Petrovsky tänaval nime Vana Petrovsky Teater. See oli Moskvas esimene suure saaliga ja tõeliselt esinduslik teatrimaja. Hoone põles 1805. aastal maani maha ja tekitas  vajaduse uue teatrimaja järele.  Uus teatrihoone ehk Suur Petrovsky Teater avati 20. oktoobril 1825. 1853. aastal laastas aga teatrit kolm päeva kestnud tulekahju, mis hävitas nii hoone kui selles olevad hindamatud kunstiaarded ja muusikainstrumendid. Uus hoone, nagu me tunneme seda täna, valmis Venemaa imperaatorlike teatrite peaarhitekti A. Cavose kavandi järgi ning avas publikule uksed 20.augustil 1856.  28.veebruaril 1917 andis teater viimase etenduse Keiserliku Suure Teatrina ning sama aasta märtsis nimetati teater Riiklikuks Suureks Teatriks. Selle esinduslikus saalis kuulutati 30.detsembril välja uus riik: Nõukogude Liit.  Teatrimaja viimane suur rekonstrueerimine leidis aset 2005 – 2011. Et teatri tegevus sellel ajal ei katkeks, ehitati Suure Teatri kõrvale uus teater, mis hakkas kandma Uue Lava nime ning kus toimuvad nüüd paralleelselt etendused. Suur Teater oma uuel, renoveeritud kujul taasavas oma uksed  publikule suurejooneliselt 2011. aasta 28. oktoobril.

1. päev

REEDE, 1. JAANUAR

Rong väljub Tallinnast, Balti jaamast  Moskva suunas (kellaaeg täpsustub, kuna käigus on ka lisarongid). Uusaastapidu jätkub rongis 🙂

2. päev

NELJAPÄEV, 2. JAANUAR

Rong saabub Moskvasse Leningradi vaksalisse kell 09:20 Transfeer hotelli. Check-in hotelli. Seame end sisse, väike aeg enesekorrastuseks ja seejärel alustame Moskvat tutvustava jalgsi ekskursiooniga (~ 3 h). Päeva esimese poole lõpetame ühise lõunaga õdusas ja suurepärase vene, kaukaasia ja euroopa köögiga südalinna restoranis (tellimine ja tasumine individuaalselt).

Õhtul aeg puhkuseks ja/ või saunakülastuseks (jagame lahkelt soovitusi).

Kogu südalinnas toimub hiliste õhtutundideni kõikvõimalikke  kontserte ja meelelahutust. Avatud on välikohvikud-, suupistete ja hõõgveini kioskid jpm.

3. päev

REEDE, 3.JAANUAR

Hommikusöök hotellis. Kell 09:00 suundume Kremli ja Relvapalati ekskursioonile (paketihinnas, ~3 h). Pärast lõunat vaba aeg muuseumite, kunstinäituste külastamiseks ja poodlemiseks.

Õhtul: teatri- või kontserdikülastus (vastavalt soovile). Kogu südalinnas toimub hiliste õhtutundideni kõikvõimalikke  kontserte ja meelelahutust. Avatud on välikohvikud-, suupistete ja hõõgveini kioskid jpm.

4. päev

LAUPÄEV, 4. JAANUAR

Hommikusöök hotellis. Vaba päev muuseumite, galeriide ja kunstinäituste külastamiseks ning poodlemiseks.

Õhtul: teatri- või kontserdikülastus (vastavalt soovile).

Kogu südalinnas toimub hiliste õhtutundideni kõikvõimalikke  kontserte ja meelelahutust. Avatud on välikohvikud-, suupistete ja hõõgveini kioskid jpm.

5. päev

PÜHAPÄEV, 5. JAANUAR

Hiline hommikusöök hotellis. Kell 12:00 check-out (kohvrid jäävad hotelli hoiuruumi). Vaba aeg muuseumite, kunstinäituste külastamiseks, poodlemiseks või saunaelamuseks ja õhtusöögiks. Kuigi rongis on restoranvagun, soovitame midagi suupärast rongi kaasa osta.

Kokkulepitud kellaajaks koguneme hotelli, et sõita vaksalisse. Jaamass on võimalus täiendada toidu- ja joogivarusid (juhuks kui ei ole soovi einestada rongi restoranvagunis). Moskva-Peterburi-Tallinn rong väljub kell 22:15 Leningradi vaksalist.

6. päev

ESMASPÄEV, 6.JAANUAR

Rong saabub Tallinnasse, Balti jaama kell 12:45. Tere tulemast koju!

PÕHIPAKETT SISALDAB:

 • 3 ööd suurepärase asukohaga 5* hotellis
 • Sissepääse hotelli fitness ja SPA-keskusesse (jõusaal, saunad, sisebassein)
 • concierge -teenust vajalikeks broneeringuteks
 • 3 rikkalikku hommikusööki
 • rongipiletid Tallinn – Moskva – Tallinn (4-s kupees)
 • giidiga jalgsi ekskursiooni südalinnas (eesti keeles)
 • giidiga ekskursioon Kremlis (inglise/vene keeles)
 • giidiga ekskursioon Relvapalatis (inglise/vene keeles)

PÕHIPAKETT EI SISALDA:

 • Teatri- ja muuseumite pileteid.
 • Reisikindlustust.
 • Hotellis tellitud tasulisi teenuseid ja minibaari teenuseid.

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

Reisidokumendid: reisimisel Venemaale on vajalik Eesti Vabariigi pass koos kehtiva viisaga ja reisikindlustus.

Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ
Registrikood: 12833805
Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

Tel: +372 503 5761
e-mail: info@elamusreisid.ee

Broneerin