AEG: 14. – 22. APRILL 2021

KESTVUS: 7 PÄEVA 

GIID: kohaliku partnerfirma giid ja giid-jeepi juht   

KOHALIK TRANSPORT: jeep´id (3 inimest autos+ juht)  

REISIJUHT: RIINA LUIK

GRUPI SUURUS: 9 inimest 

VIISA: reisimisel Omaani on vajalik viisa.

LENNUPILETID: kuna lennupiletite hinnad on otseses sõltuvuse nende broneerimise ajast, ei  kuulu need põhipaketi hinda. Kogu grupp lendab samade lendudega. Lennupiletid ostame välja kohe, kui olete reisi broneerinud. Elamusreisid lennupiletile omalt poolt teenustasu ei lisa.

PÕHIPAKETI HIND:  1645 EUR (TWIN/DBL) 

Palume teil enne broneerimist põhjalikult tutvuda reisiprogrammiga ning kodulehel olevate reisi- ja maksetingimustega. Elamusreisid jätab endale õiguse muuta reisiprogrammi kui see osutub vajalikuks reisis sujuvamaks korraldamiseks ning korrigeerida põhipaketi hinda, kui seda teevad meie partnerid.  

Omaan on Lähis-Ida üks huvitavamaid riike nii oma ajaloo, rikkaliku kultuuripärandi kui  loodusliku vahelduse poolest. Külalislahkete võõrustajatena on omaanlased tuntud kogu maailmas. Turismist, eriti kultuuriturismist, on saamas riigi juhtiv majandusharu ning turistide arv on jõudsalt kasvanud. 2012. aastal valis Lonely Planet Omaani pealinna Masqaţi maailma linnade paremuse pingereas 2. kohale, samal aastal valiti linn Araabiamaade turismipealinnaks. Reisirada viib meid kõrbesse ja mägedesse, rohelistesse orgudesse ja oaasidesse, roositerrassidele, sidruni-ja datliaedadesse, romantilistesse küladesse rannikul ja sisemaal, rannikule ja kõrbes asuvate karstijärvede juurde, araabialiku  turumelu keskele vaatama kaunist käsitööd, hõbe- ja kullaseppade meistrikunsti, mošeedesse ja hauakambrisse ning maailma ühte kuulsamasse lõhnamajja Amouage.  See reis pakub võimaluse osaleda “kõrberallil” hiiglaslikel liivadüünidel ja ööbida beduiinide telklaagris keset maailma suurimat kõrbe. Ning kui meil on õnne, siis olla tunnistajaks maailma suurimate kilpkonnade naasmisele oma sünnikohta, et anda just seal uus elu oma järeltulijatele… See pole tavaline reis, kaugel sellest – see on otsast otsani ehe elamus!

TAILOR MADE REISI TIPPHETKED: JEEPIDEGA MÄGEDES JA KÕRBES, AJALOOLISED LINNAD MUSQAT, NIZWA, BAHLA, SUR – JABRINI JA BAHLA SUUREJOONELISED KINDLUSED – SUUR MOŠEE, SULTANIPALEE ALA ALAM, MARYAMI MAUSOLEUM, MUTTRAHI JA NIZWA SOUKID JA LOOMATURG  – AMOUAGE LÕHNAMAJA – ROOSIMAJA JA ROOSITERRASSID – KILPKONNADE RAND BIRKAT AL MAUZ – WADI BANI KHALID, WADI SHABI JA SINKHOLE BIMAH OAASID – SIDRUNI- JA DATLIAIAD.

Omaanis asuvad mitmed UNESCO nimekirja kuuluvad ajaloo- ja loodusobjektid nagu näiteks: Bahla kindlus, arheoloogilised unikaalsed matusepaigad Batis, Al-Khutmis ja Al-Aynis. Loodusobjektidest Lõuna-Omaanis Dhofaris asuv Frankincense viirukipuu metsad – piirkond, mis oli koos Khor Rori ja Al-Baleedi sadamate ja karavanseraide Shisri ja Wadi Dawjashiga luksuskaupade (mitte ainult viiruki) olulisim kaubakeskus. Euroopa katoliku kirikud ostsid oma viiruki peamiselt Omaanist. Samuti kuulub sellesse ritta alles 2006. aastal avastatud Falaj niisutussüsteem, mille rajamise aastaks peetakse 6.sajandit  eKr ehk aega, mil Omaan oli Pärsia impeeriumi osa (kuni 632 AD). Seejärel vallutasid terrotooriumi araablased ning seal hakkas levima islam. 751 sai Omaan ibadiidi moslemite keskuseks ning valitsusohjad haarasid riigis imaamid. 1508. aastal vallutati pealinn Masqat Portugali kuningriigi, 1659. aastal otomanide poolt. 1741. aastal tõrjuti türklased välja ning kehtestati sultanaat. 19. sajand oli Omaani võimsuse kõrgaeg – omati kolooniaid Belutšistanis ja Sansibaris. Viimased kolooniad kaotas Omaan alles 1947.aastal. 1970 tõusis võimule praegune sultan Qābūs bin Sa‘īd, kes vabastas järgmisel aastal maa Suurbritannia protektoraadist ning käivitas  olulised  reformid.

Põhirahvus on araabia keelt rääkivad omaanlased (u 3/4). 2016. aasta rahvaloendusel oli riigi rahvaarv 4,424 mln. Riigis elab umbes 600 000 välismaalast, peamiselt võõrtöölised Pakistanist, Bangladešist, Egiptusest, Indiast ja Filipiinidelt. Keeltest kõneldakse veel belutši, pärsia ja urdu keelt ning rändkarjakasvatajad väljaspool linnu etioopia keelega sarnanevaid dialekte. Suurlinnu Omaanis ei ole. Pealinna Masqaţi rajamine jääb 1.aastatuhandesse eKr, olles oluline peatuspaik Ida-Lääne kaubateel. Linnas on valitsenud suur hulk rahvaid ja hõime, alates pärslastest, portugallastest kuni otomanideni ning seeläbi tänane Omaan kuulunud mitmete impeeriumite koosseisu. Soodne asukoht rannikul ja olulisus kaubateede ristumiskohas on siia aastatuhandete jooksul meelitanud kaubitsejaid ja õnneotsijaid igast ilmakaarest. Tänasel päeval elab pealinna halduspiirkonnas ca 1,4 mln elanikku. Suuremad linnad Omaanis on As-Sib, Salalah, Matrah (pealinna eeslinn suurima sadama ja ärikeskusega), Bawshar, Suhar, As-Suwayq ja Ibri.

 

KOLMAPÄEV, 14.APRILL    

Koguneme Tallinna lennujaama infoleti juures kell 10:30.  Palume kontrollida lennuinfot vahetult enne reisi algust!

Anname kätte reisidokumendid.

Lend  TK1424  12:40 Tallinn – 16:00 Istanbul (pardatoitlustus, 3o kg pagas)

Lend TK 774    18: 20 Istanbul – 00:20 Muscat (+1)

NELJAPÄEV, 15. APRILL  

Transfeer hotelli, majutumine hotelli. Hommiskusöök hotellis.

PÄEV MUSCATIS

Hommikusöök hotellis. Seejärel alustame koos kohaliku giidiga äärmiselt põnevat linnaekskursiooni Muscaţis. Esimese eurooplasena külastas linna Vasco da Gama ning 1507. aastal vallutasid linna samuti esimesena portugallased. Alates 1808. aastast on Masqaţ Omaani sultanite residentslinn. Alustame päeva imetoredasti – külastame kogu Omaani uhkust, maailmakuulsa  Amouage lõhnamaja. Kuninglikule perekonnale kuuluv lõhnamaja tegevjuht ja Nina (parfüümimeister) on aga  välismaalased ning nende töö ettevõtte turundamisel maailmas on kandnud suurepärast vilja – Amouage on leidnud koha maailma tipp-parfüümimajade mainekas reas. Jätkame “puhta iluga”, kuid seda hoopis teises tähenduses – siirdume vaatama tõelist arhitektuuripärlit, Lähis-Ida ühe suurima ja kauneima, sultan Qābūs ibn Sa‘īd suure mošeed. NB! Riietus: naistel pikkade varrukatega pluus/kleit, põlvi kattev seelik, peas rätt/sall. Meestel: pikad püksid. Sultan Qābūs on sügavalt usklik mees ja rajanud oma raha eest riigis üle 2000 mošee. 2001. aastal valminud mošee oli toona maailmas suurim ning selles asub maailma suurim käsitsi tehtud vaip, mis kaalub 21 tonni  ning laest ripub alla 14 meetrine Swarovski kristallist lühter. Edasi liigume Bait Al Zubair muuseumi, et tutvuda Omani huvitava ajaloo, kultuuri ja traditsioone tutvustava mitmekülgse väljapanekuga. Näeme unikaalset Omaani pistodade – khanjar`ide kollektsiooni. See J-tähte meenutav külmrelv pärineb just Omaanist. Khanjar on Omaani ja Al Saidi kuningliku dünastia sümbol alates nende võimuletulekust 18. sajandil, mil see kanti ka riigivapile. Seejärel liigume edasi maalilisse Masqaţi vanalinna Corniche`i, mida muistsetel aegadel ümbritses kaitsev linnamüür. Teeme  fotopeatuse sultan Qābūs ibn Sa‘īd ´i residentsi – Al Alam palee (eesti k lipupalee) juures. Palee on üks kuuest sultanile kuuluvast residentsidest, selle rajas tänase valitseja vanaisa ligi 200 aastat tagasi. Tänase väljanägemise sai hoone 1972. aastal renoveerimise käigus. Al Alami paleed kaitsevad 16. sajandil portugallaste poolt rannale rajatud Mirani ja Jalali nime kandvad kindlused. Palee vaadatud,  siirdume meeleolukale tuurile Muttrah turule (souk),kus kaubeldakse kõikvõimaliku käsitöö, kulla, hõbeda, viiruki, toidukaupade, vürtside ja keraamikaga. Ööbimine Muscaţis Al Falaj 4∗.

REEDE, 16. APRILL   

NIZWÁ – JEBAL AKDHAR – BARKIT AL MUAZ

Varajane hommikusöök hotellis. Check-out. Täna ootab meid ees maaliline sõit jeepidega üle mägede ja orgude Nizwásse, endisesse Omaani pealinna, mida peetakse tänini riigi kultuuripealinnaks. Nizwás külastame kohalikku loomaturgu ja souki, mis on kuulus oma suurepärase käsitöö poolest, 17.sajandist pärinevat suursugust Nizwá kindlust, mille müüridelt avaneb kaunis vaade kohalikele aedadele.  Kuna on reede ja turupöäev, avaneb meil võimalus külastada ajaloolist loomaturgu, et näha ja kogeda, kuidas käib ehtne loomakauplemine. Seejärel võtame suuna Jabal Akdari (araabia k rohelised mäed), mis on tuntud ka kui Sayq Plateau. Loodame, et see sõit saab olema sõna otseses mõttes ilus ja muljetrohke, sest vaheldusrikas loodus meie ümber on selleks omalt poolt kõik dekoratsioonid valmis sättinud. Jabal Akdhari piirkond on ka kuulus oma Damaskuse roosiade kasvukohana (õitsevad märtsi lõpust mai keskpaigani), puuvilja- ja terrassaedade ning farmide rohkuse poolest. Väidetavalt asuvad siin parimad põllumajandusfarmid kogu riigis. Wadi Habibi piirkond pakub selelks eriliselt häid võimalusi: romantilised külakesed, puuviljaaiad ja roositerrassid…. Kavas on külastada ka kohalikku tuntuimat roosivee valmistajat nn roosimaja. Tagasiteel Nizwást teeme peatuse siinses kõige ilusamaks peetavas külakeses, mägede jalamil asuvas Birkat Al Mauzis ning külastame ühe eraroosikasvataja terrassaeda.

Suurema osa (80%) 309,500 km2-st Omaani territooriumist moodustab orgudest (wadid) ja mäeahelikest liigestatud kiltmaa kõrgusega 800-1000 m. Mägede tipud ulatuvad üle 3000 meetri, Al-Hajari mägede läänepoolses osas, mitte kaugel Omaani lahe rannikust paikneb Araabia poolsaare idaosa ja riigi kõrgeim tipp Jabal Shams (eesti k päikese mägi) – 3075 m. Mägine on ka maa kaguosa Jabal al-Qamar. Kõikjal on püstloodsete seintega kanjoneid, kuid püsivaid jõgesid nende põhjas mitte, sest kliima on kuiv ja kuum. Maist augustini võib temperatuur tõusta 48 kraadini varjus. Samal perioodil toob edelamussoon ka vihma. Sademeid on sisemaal vaid mõnikümmend mm/a, mägedes on summa selline nagu meil Eestis keskmiselt – kuni 500 mm/a. Valdav maastikutüüp on kõrb, mägede merepoolsetes osades heitlehine mussoonmets. Leidub 56 liiki imetajaid (analoogselt Eestiga)  ja 472 liiki linde (neist vaid sadakond alalised pesitsejad), roomajaid on 64 (Eestis 5). Omaanis on ka üks loomade rahvuspark ja 5  UNESCO looduspärandi nimekirja kantud objekti. Ööbimine Nizwás Al Diar Hotel 3∗.

LAUPÄEV, 17.APRILL 

BAHLA – JABRINI  – AL HAMRA 

Hommikusöök hotellis. Täna alustame 17. sajandil ehitatud Jabrini kindluse külastamisega, mis on üks kauneimaid ja stiilipuhtamaid arhitektuurinäiteid omataoliste hulgas kogu Araabia poolsaarel:  toekad tellismüürid, peen müüriladumise  ja puusepatöö ning kaunid puitlaed on tõeline vaatamisväärsus. Müüridelt avanevad maalilised vaated ümbruskonnale. Seejärel liigumer edasi Omaani teadaolevalt vanima linna Bahla suunas, mis oli 12. sajandil piirkonnas elanud hõimude pealinn. Bahla piirkonnas on väga hea savi ning see on ka põhjus, miks linn on kuulus oma keraamika poolest. Teeme ka peatuse Al Hamra oaasis, kus saame ka majadesse sisse astuda, et näha kuidas kohalikud elavad. Ööbimine Nizwás Al Diar Hotel 3∗ .

 

PÜHAPÄEV, 18. APRILL

PÄEV JEEPIDEGA WAHIBA LIIVADÜÜNIDEL  – ÖÖBIMINE BEDUIINIDE TELKLAAGRIS 

Hommikusöök hotellis. Check-out. Selga-jalga mugavad matkariided/jalanõud, käepärast (või selga) ujumisriided. Esimese peatuse teeme Wadi Bani Khalidis – imelises  rohelises oaasis, mis asib keset viljatuid kõrbemägesid. Wadi Bani Khalidi peetakse ilusamaimaks oaasiks kogu Omaanis ning selle uhkuseks on kristallpuhta veega looduslik karstijärv ning loomulikult ei jäta me seda võimalust end värskendada kasutamata. Päeva teise poole pühendame kõrbeelamustele Wahiba liivadüünides. Ar-Rub‘ al-Khālī kõrb ehk „tühi neljandik“ on hiiglaslik kõrbeala Araabia poolsaarel, millest osa hõlmab ka Omaani. 650 000 km2 laiuv kõrb on maailma suurim ning selle tuulte poolt  kokku kuhjatud düünid on muljetavaldavad nii oma suuruse kui kõrgusega. Kuna meil on jeep`id ja kohalikud professionaalsed autojuhid, annab see võimaluse kogeda, mida tähendab tõeline „kõrberalli“ liivadüünidel…. Omaani idaosas asuvad imekaunist värvide mängu (liiva värv varieerub punasest valgeni rannikul)  pakkuvad liivadüünid said oma nime siin elanud Bani Wahiba hõimude järgi. 12 500 km2 laiuvad liivaväljad on üks loodusfotograafide unelmate sihtkohti. Soovijad võivad minna ka kaameliretkele (lisatasu eest kohapeal). Õhtuks siirdume ööbima kõrbes asuvasse Sama Al Wasil telklaagrisse.

 

ESMASPÄEV, 19.APRILL 

SUR – MEREKILPKONNADE KAITSEALA KÜLASTUS RAS AL JINZ`IS 

Hommikusöök laagris. Check-out. Täna võtame suuna ookeani äärde, valgeks lubjatud rannikulinna Sur`i.  Sur oli muistsetel aegadel kuulus parimate dhow`de  – Pärsia lahe  äärsete riikide traditsiooniliste kauba- ja kaluripaatide valmistajate poolest.  Linn ise on imearmas ja loomulikult hulbivad rannikuvetes endiselt dhow´d… Kohale jõudes teeme hotellis check-ini ja pärast varajast õhtusööki on meil võimalus osa saada taas ühest unikaalsest elamusest – sõidame ööpimeduses vaatlema suurimate merekilpkonnade – nahkselg kilpkonnade  kolooniat Ras Al Jinzi rannal. See on paik rannikul, kus kuni 200 kg kaaluvad kilpkonnad kord ise munadest koorusid ja kuhu nad pärast tuhandeid kilomeetreid mööda ookeane ja meresid rännates igal aastal uuesti munema saabuvad. Araabia poolsaarele saabuvad kilpkonnade munemise tippaeg algab aprilli keskpaigast ja kestab kuni augustini. Korraga võivad kilpkonnad muneda kuni 100 muna. Ööbimine Sur Plaza Hotel 3∗ .

 

TEISIPÄEV, 20.APRILL  

SUR – MUSQCAT – WADI TIWI – WADI SHAB

Hommikusöök hotellis. Check-out. Meie tänane päev pakub taas kord vaheldust – suundume Masqaţisse mööda maalilist rannikuteed. Teel teeme peatused  Wadi Tiwi oaasis, mis on tuntud oma sidruni- ja datlikasvanduste poolest Teel olles teeme peatuse Bibi Maryami (Miryami) Qalhatis. Ajaloolastel pole tänini  selgust, kes selle muljetavaldavate mõõtmetega mausoleumi ehitas ja kellele see oli mõeldud. Legendid viitavad nii Hormuzi kuningale, kes matnud siia oma naise Bibi Maryami, kuid teine legend räägib, et Bibi Maryam (araabia keeles ja koraanis Maryam/Miryam) ehitanud selle ise. UNESCO kultuurinimekirja kuuluva (al 1988) mausoleumi kunagisest hiilgusest on tuule ja vihma ning rüüstamiste tõttu järel kahjuks väga vähe. Ometi on nii Marco Polo 13. sajandil kui ka paljud hilisemad maadeavastajad ja rändurid nii mausoleumi kui Qalhati kirjeldanud veel 16. sajandilgi kui imelist ja jõukat linna – linna, mis mängis olulist kaubanduslikku rolli kaubavahetuses Indiaga. Ka Qalhati muinaslinn kuulub 2018. aastast UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Meie maaliline teekond jätkub väikese kalurite linnakese Quriyati suunas ning sealt suundume läbi väikeste külade, sidruni-, mango ja datliaedade edasi Wadi Shabi.  Meid ootab ees Wadi Shab ooas keset „ei-miskit“. Selle imekauni oaasis pärliks on taas sinine veesilm – Sinkhole in Bimahi karstijärv, milles saame supelda. Jätkame teekonda – ees ootab lumivalge liivaga Finsi rand, kus saame end loodetavasti ka vette kasta. Ja meie reisd hakkabki lõpule jõudma, sestap seame autoninad Musqati suunas. Paigutume kuni öise lennuni hotellis Majas Contintal hotellis 4∗, kus saame ka välibasseinis ujuda. Kuni õhtusöögini aeg puhkuseks. Õhtul koos meie giid-autojuhtidega ühine õhtusöök araabia kööki esindavas restoranis (paketihinnas).

Hiljemalt kell 22:00 ärasõit lennujaama. 

Lend TK775 Muasqat – Istanbul 01:20 – 05:40 (+1)

 

KOLMAPÄEV, 21.APRILL  

Lend TK 774  01:20 Muscat – 05: 35 Istanbul

Lend TK 775   08:30 Istanbul – 11:45 Tallinn

Tere tulemast koju!

PAKETIHINDA KUULUB:

Elamusreisid jätab endale õiguse muuta programmi päevakava, kui see on vajalik reisi paremaks ja sujuvamaks korraldamiseks ning korrigeerida põhipaketi hinda, kui seda teevad meie partnerid.

KOHALIK TRANSPORT: konditsioneeriga buss ja  jeep`id (4 inimest autos).

HOTELL:

 • 5 ööd 3-4∗ hotellides
 • 1 öö kõrbelaagris

SÖÖGIKORRAD

 • 6 hommikusööki
 • 6 õhtusööki sh lõpuõhtusöök (v.a alkohol ning muud joogid, kui ei ole informeeritud teisiti)

PROGRAMMIS OLEVAD KÜLASTATAVAD OBJEKTID, VAATAMISVÄÄRSUSED, AKTIVITEEDID JA MUUSEUMID

GIIDI- JA REISIJUHI TEENUS: eestikeelne giid-reisijuht

PAKETIHINDA EI KUULU:

 • Lennupilet. Kogu grupp lendab koos, lennupileti ostame ära kohe, kui olete reisi broneerinud. Lennupileti eest tuleb tasuda 100%-liselt ja koheselt kui broneering on tehtud. Lennupileti orineteeruv hind algav EUR  Lendame Turkish Airlines´iga, pagasireeglitega saab tutvuda siin. Lennupileti hinda kuulub soe toit ja joogid.
 •  Viisa tasu koos vormistamisega 50 € (ettetellimisel ja tasumisel).

VIISA  JA DOKUMENDID. Viisa vormistamiseks palume reisi broneerimise järel saata meiliga

 1. Teie ema ees- ja perekonnanimi
 2. Perekonnaseis (abielus või vallalaline)
 3. Sünnikoht (linn või asula)
 4. Skaneeritud dokumendifoto (ilma prillideta ja mitte vanem kui 6 kuud)
 5. Skaneeritud passikoopia. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisilt naasmist)
 6. Viisa vormistatakse elektrooniliselt ja selle hind on 50 €
 7. Viisat ei ole võimalik saada passi, milles on Iisraeli viisa või sisse- või väljasõidu tempel. Sel juhul teha teine pass.
 • Reisikindlustus on meie reisidel kohustuslik. Soovitame kindlasti sõlmida ka reisitõrkekindlustuse.
 • Lõunasöögid. Lõunasöögikohad ja aeg on reisiprogrammi planeeritud, kuid jätame kõigile vabaduse ise otsistada, kas  ja mida süüa. 

LISAKULU KOHAPEAL:

 • Jootraha 50 €. Omaanis on kombeks maksta teenindajatele jootraha. Selle kogume kogusummana sularahas lennujaamas.

REISIJA MEELESPEA JA KASULIK INFO:

∗ Palume Teil enne reisi broneerimist kindlasti tutvuda reisipaketi sisuga, Elamusreiside reisiinfo, makse- ja lepingutingimustega.

∗ Elektrisüsteem: Omaanis on kasutusel Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik.

∗  Omaanis kehtib Omaani riaal (OMR). Soovitav on kaasa võtta EUR või USD. Hinnaklass on Omaanis keskmine.

∗ Kaasa võtta mugavad rõivad ja jalanõud. Riietutakse Omaanis tagasihoidlikult ja kaetult (õlad ja põlved peaksid olema kaetud, naistel vajalik pearätt või sall; mehi ei lubata lühikestes pükstes mošeesse). Rannas on euroopalikud rannariided aktsepteeritud.

∗ Reisija meelespea Eesti VM kodulehel: http://vm.ee/et/reisija-meelespea

∗ Hädaolukorras saate alati konsulteerida VM valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

REISIKORRALDAJA: ELAMUSREISID OÜ

Registrikood: 12833805

Reisiettevõtja kindlustusleping nr. 69666935

SWEDBANK:  EE 54 2200 2210 6185 5882

Tel: +3725035761

e-mail: info@elamusreisid.ee

www.elamusreisid.ee

ELAMUSREISIDE REISIPAKETTIDE KIRJELDUSED ON AUTORIKAITSE OBJEKT NING SELLE SISUTEKSTE EGA FOTOSID EI TOHI KASUTADA ILMA ETTEVÕTTE LOATA!